logo polacywniemczech

03.04.2015

Zmiana ubezpieczyciela samochodu do końca listopada

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jeśli Twój dotychczasowy Ubezpieczyciel komunikacyjny podniósł stawkę lub po prostu nie jesteś zadowolony/a z jego usług, możesz zmienić firmę ubezpieczeniową z końcem roku kalendarzowego. To jedyna szansa w roku. Niemieckie ubezpieczenia komunikacyjne zawierane są bowiem każdorazowo do końca danego roku kalendarzowego. Jeżeli umowa nie zostanie wypowiedziana z końcem roku z zachowaniem 4-tygodniowego okresu wypowiedzenia, przedłuża się ona automatycznie na koleny rok kalendarzowy.

 

Jak zmienić ubezpieczenie? W kilku krokach opiszemy cały ten nieskomplikowany proces:

 

 

Krok 1.

Aby zmiana miała przede wszystkim finansowy sens, sprawdź w porównywarce ubezpieczeń, czy i jakie firmy są tańsze od Twojego aktualnego ubezpieczenia. Wybierając tańszego ubezpieczyciela możesz zaoszczędzić nawet kilkaset euro. Po odpowiedzeniu na kilka pytań, otrzymasz wynik z najtańszymi ubezpieczycielami. Możesz teraz albo po prostu zapamiętać najtańszą ofertę, albo klikając na "Angebot" zażądać bezpłatnej i niewiążącej oferty tego ubezpieczenia. Na razie nie klikaj na "Antrag", bo zanim złożysz wniosek o nowe ubezpieczenie, musisz wypowiedzieć umowę u dotychczasowego Ubezpieczyciela. Jak to zrobić czytaj w następnym punkcie.

 

Krok 2.

Wypowiedz teraz swoją aktualną umowę ubezpieczenia. Aby skutecznie wypowiedzieć umowę, która wygaśnie z dniem 31.12., wypowiedzenie w formie pisemnej musi zostać dostarczone Ubezpieczycielowi do dnia 30.11. Więc nie zwlekaj i jeszcze dziś lub w najbliższy dzień roboczy dostarcz wypowiedzenie swojemu agentowi ubezpieczeniowemu lub wyślij je do siedziby Ubezpieczyciela co najmniej listem poleconym (Einschreiben). Jeszcze pewniej będzie list polecony ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru (Einschreiben mit Rueckschein). 

 

Krok 3.

Mając pewność, że wypowiedzenie dotarło w terminie do obecnego Ubezpieczyciela, możesz zgłosić swoją chęć ubezpieczenia u nowego Ubezpieczyciela. Zrobisz to najłatwiej wybierając w porównywarce ubezpieczeń najkorzystniejszą ofertę klikając na "Antrag" i odpowiadając na kolejne pytania. 

 

 

Czytany 4260 razy Ostatnio zmieniany 18.04.2015

Skomentuj

Bądź na bieżąco!

Subskrybuj nasz Newsletter!Joomla Extensions powered by Joobi